Flohale Cipla 125 mcg-Oral Spray

نام تجاری:Flohale®

نام ژنریک:Fluticasone

تولید کننده:Cipla

     

وارد کننده: جابر ابن حیان

دسته دارویی: کورتیکو استروئید

اشکال دارویی: اسپری استنشاقی 125 میکرو گرمی

مکانیسم اثر:Flohale®بعنوان یک آگونیست رسپتورهای گلوکوکورتیکوئیدی اثرات سیستمیک ضد التهابی خود را در بدن اعمال مینماید. تمایل این دارو به واکنش با رسپتور 18 برابر دگزامتازون، دو برابر بکلومتازون و سه برابر بودزوناید میباشد. 

فارماکوکینتیک:Flohale®دارای حجم توزیع متوسط 2/4 لیتر بازای هر کیلوگرم وزن بدن بوده و زمان اولیه اثر آن 24 ساعت میباشد. حذف این دارو از بدن به میزان کمتر از 5% از راه کلیه و متابولیتهای آن از طریق مدفوع میباشد.

موارد و مقدار مصرف:Flohale®کورتیکواستروئیدی است که جهت پیشگیری و کنترل بیماری آسم، پیشگیری و درمان رینیت آلرژیک و درمان COPD تجویز میگردد. در آسم متوسط 100 الی 250 میکروگرم در دو دوز منقسم و در آسم شدید تا 1 میلی گرم در دو دوز منقسم تجویز میگردد.در اطفال بیش از 4 سال ممکن است دوز اولیه 50 الی 100 میکروگرم دو بار در روز و در صورت لزوم تا 200 میکروگرم افزایش یابد. در درمان بیماری COPD به میزان 500 میکروگرم دو بار در روز تجویز میگردد. در پیشگیری و درمان رینیت آلرژیک دوز معمول آن 100 میکروگرم در هر بینی دو بار در روز میباشد که در اطفال بیش از 4 سال این میزان به نصف تقلیل میابد.

عوارض ناخواسته: از عوارض این دارو میتوان به کاهش فعالیت غدد فوق کلیوی، استئوپروز، تاخیر در رشد طولی کودکان، گلوکوم، کاتاراکت، التهاب ملتحمه چشم، تهوع، استفراغ، گاستروآنتریت، التهاب حنجره و نیز واژینیت اشاره نمود.

تداخلات دارویی: Flohale®با داروهای مهار کننده سیتوکرم P450 3A4، کتوکونازول و ریتوناویر تداخل داروئی داشته و با کاهش متابولیسم کبدی Flohale®باعث افزایش غلظلت پلاسمائی این دارو میگردند.

موارد منع مصرف: در صورت بروز واکنش به هر یک از مواد متشکله  Flohale®، مصرف آن میبایست قطع گردد.

نکات قابل توصیه و موارد احتیاط:در طول مدت درمان کودکان با Flohale®میبایست پایش رشد آنها انجام پذیرد. این دارو جت کنترل حملات آسم نمیباشد. در طول زمان مصرف میبایست از افراد مبتلا به آبله مرغان و سرخک دوری نمود. قبل از مصرف اسپری را تکان دهید.

مصرف در بارداری و شیردهی:Flohale®در گروه Cتقسیم بندی میگردد.در این موارد بهتر است دارو را فقط با تصمیم پزشک و در صورتی که منافع آن بیشتر از مضرات آن باشد، استفاده نمود.

شرایط نگهداری: Flohale®در دمای اتاق (25-15 درجه سانتیگراد) و دور از رطوبت نگهداری میگردد.

 

 

شما اینجا هستید: Home لیست اقلام داروهای ثبت شده Flohale Cipla 125 mcg-Oral Spray